Okoliczne atrakcje

Gmina Bobrowice

Gmina Bobrowice, na której terenie się znajdujemy, pokryta jest w 67% przez lasy sosnowe i mieszane. To dolina jezior i lasów. Sprzyjające warunki przyciągają tu amatorów ciszy, wędkowania, grzybobrania czy polowania.

W pobliżu ośrodka znajduje się stadnina koni, ferma danieli.

Atrakcją jest pobliski Zespół Elektrowni Wodnych w Dychowie (4 km), największa elektrownia wodna w województwie. Wyjątkowa atrakcja turystyczna, wyróżniająca się wspaniałą panoramą z zapory na malowniczą rzekę Bóbr i sztuczny zbiornik wodny. Wokół elektrowni znajduje się ścieżka rowerowa.

Można podziwiać zabytkowe kościoły w Bobrowicach, Janiszowicach i Tarnawie Krośnieńskiej. Bobrowice (5 km) z brukowymi ulicami i miejską zabudową to siedziba władz administracyjnych Gminy Bobrowice.

W okolicach również nie brakuje miejsc godnych odwiedzenia:

  • leśna ścieżka edukacyjna – prowadzona przez Nadleśnictwo Brzózka;
  • szlak pieszy „Dychów-Lubsko”- szlak czerwony od Dychowa przez miejscowości Bronków, Grochów i Osiek do Lubska;
  • szlak pieszy „Chromów-Żagań”- szlak zielony z Krosna Odrzańskiego przez Nowy Zagór, Dychów, Chromów, Nowogród Bobrzański do Żagania;
  • szlak kajakowy „Rzeka Odra”- Nietkowice – Radnica – Krosno Odrzańskie – Osiecznica – Połęcko – Szydłowo (60 km);
  • liczne trasy i ścieżki rowerowe – mapy dostępne w recepcji;
  • rezerwat przyrody „Dębowiec”, położony w pobliżu mostu na rzece Bóbr koło Dychowa.
Previous slide
Next slide

Zamek w Krośnie Odrzańskim – zamek zbudowany najprawdopodobniej na początku XIII w. Obecnie budynek jest czteroskrzydłowy. Zamek zaprasza na liczne wystawy, np.: dwór w czasach księżnej Jadwigi, zbrojownię, salę tortur, piwnicę winiarską, itp. W pobliżu znajdują się zachowane fragmenty murów obronnych. Odległość: 15km.

Skansenie Etnograficznym w Ochli (30 km) poznają Państwo architekturę, zwyczaje i codzienne życie mieszkańców wsi sprzed kilkuset lat. Na obszarze 13 ha zgromadzono i objęto ochroną ponad 60 zabytkowych obiektów architektury wiejskiej (wśród nich dwa unikatowe: wieża winiarska z XVIII w. z Budachowa i najstarszy w Polsce drewniany obiekt mieszkalny z Potrzebowa datowany na 1675 rok). Odległość: 45 km.

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie prezentuje drugi w kraju pod względem wielkości zbiór broni, umundurowania i innych militariów. Lubuskie Muzeum Wojskowe swoje korzenie wywodzi z Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.
Odległość: 26 km.

Zwiedzając okolice, trudno nie odwiedzić Winnego Grodu – Zielonej Góry z wyjątkową w skali Polski i Europy Palmiarnią, pod której szklaną kopułą żyje ponad 200 gatunków roślin tropikalnych. We wrześniu miasto to zaprasza na Winobranie. Odległość: 40km.

W Zielona Górze warto zwiedzić:

Muzeum Wina – można się tam zapoznać z kolejnymi etapami rozwoju winiarstwa od średniowiecza po czasy współczesne, ze szczególnym uwzględnieniem winiarstwa w Zielonej Górze.

Muzeum Tortur – dostępna jest tutaj największa w Polsce ekspozycja, przybliżająca stosowanie prawa karnego, systemu wykonywania wyroków oraz metod tortur w średniowieczu i czasach nowożytnych.

Międzyrzecki Rejon Umocniony to potężny system poniemieckich fortyfikacji, powstały w latach 30. XX w. na pograniczu niemiecko-polskim. Położony jest w łuku Odry i Warty oraz rozciąga się na odcinku ok. 100 km. Najważniejszym elementem fortyfikacji jest system podziemnych tuneli wybudowanych w okolicach Międzyrzecza, o łącznej długości przekraczającej 30 km.

PLASTINARIUM jest w swoim rodzaju obiektem na skalę światową: łączy ono pod jednym dachem wystawę „KÖRPERWELTEN” („Świat ciała”) oraz praktyczną prezentację poszczególnych etapów plastynacji. Zwiedzający mają możliwość wyczerpującego zapoznania się z anatomią ludzką i zwierzęcą oraz z samym procesem plastynacji preparatów naukowych oraz anatomicznych plastynatów pełnowymiarowych, mających za zadanie edukację zarówno lekarzy, jak i laików.

Centrum Nauki Keplera, Planetarium w Zielonej Górze – ok. 30 km
W skład Centrum Nauki Keplera wchodzą Planetarium Wenus i Centrum Przyrodnicze.
Planetarium Wenus to przede wszystkim kopuła, pod którą pokazywane są filmy w technologii fulldome. Obraz prezentowany w planetarium charakteryzuje się wysoką rozdzielczością 4K i kątem widzenia 180 stopni. Ponadto niektóre pokazy przystosowane są do projekcji w 3D.

W Świebodzinie (ok. 50 km) znajduje się wzniesiona w 2010 r. figura Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata. Całkowita wysokość pomnika wynosi 36 m. Forma rzeźby nawiązuje do pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, od którego jest o 3 metry wyższa.

Wielbicielom golfa oraz sportu na świeżym powietrzu proponujemy odwiedzenie Przytok Golf & Resort – ok. 12 km od Zielonej Góry. Doskonała lokalizacja zapewnia dogodny dojazd zarówno golfistom z Polski, jak i zagranicy.

Nasi Partnerzy

Scroll to Top